ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНА, ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНА ТА ПРОМИСЛОВА ПРОДУКЦІЯ
Головна
Муфти
Пристосування для монтажу волоконно-оптичних кабелiв
Кросове обладнання
Монтажнi матерiали
Прилади та обладнання
Iнструменти
Кабельно-провiдникова продукцiя
Цiни
Сервiс on-line
Представницька мережа
Публiкацiї
Контакт
ОТРИМАЙТЕ НАШ КАТАЛОГ!
Hosted by MiroHost.net
ВАТ «Укртелеком»
Rambler's Top100
META-Ukraine
finance.com.ua
finance.com.ua
finance.com.ua
Публікації 

МАКО - 10 РОКІВ З ЛІНІЙНИКАМИ УКРАЇНИ

М. К. Мазепа, кандидат технічних наук, директор компанії МАКО


У липні 2002 року виповнюється 10 років від дня заснування компанії МАКО. За цей час компанія завоювала міцні позиції у сфері телекомунікаційного обладнання. Ми постачаємо, розробляємо й упроваджуємо обладнання для монтажу, ремонту та експлуатації лінійно-кабельних споруд зв'язку, забезпечуючи наших клієнтів комплексними технологічними рішеннями щодо таких споруд. Без перебільшення можна сказати, що прихід компанії МАКО на український телекомунікаційний ринок змусив вітчизняних спеціалістів багато в чому переглянути технічну політику стосовно лінійно-кабельних споруд.

Більшість способів монтажу кабелів зв'язку, які застосовувались тоді в Україні, не змінювались десятиліттями, а отже, не відповідали вимогам часу. Численні види продукції, що її запропонувала корпорація 3М, стали першими у своєму роді на телекомунікаційному ринку держави: одножильні, одно- та багатопарні з'єднувачі, стрічка герметизуюча VM-Tape i стрічка Armorcast, компаунди й гелі та багато іншого.

З перших років роботи в Україні компанія МАКО намагалась урахувати специфічні запити наших зв'язківців, низку зразків продукції було розроблено саме для України, з використанням вітчизняних комплектуючих, складання й комплектування яких здійснюється на виробничій базі МАКО. Надалі цей приклад почали наслідувати й інші постачальники лінійно-кабельного обладнання.

До свого ювілею компанія, маючи на меті забезпечити клієнтів комлпексними технологічними рішеннями для лінійно-кабельних споруд, значно розширила асортимент продукції і далі поповнює його за рахунок власних розробок і спільних проектів зі своїми партнерами, серед яких вітчизняні та зарубіжні виробники сучасних матеріалів.

Один із нових напрямків - муфти й ремонтні комплекти із термоусаджувальних матеріалів компаній Raychem i 3M, а також муфти з механічною герметизацією фірми 3М - PSI.

Щоб зменшити собівартість муфт на кабелях типу ТПП, ми розробили комплекти муфт ємністю до 600 пар включно, зросток яких герметизується за допомогою термоусаджувальних манжет виробництва Raychem або 3M, а жили з'єднуються одножильними з'єднувачами з гідрофобним заповнювачем. Ця розробка дає змогу ширше впроваджувати нову технологію монтажу муфт великої ємності без використання дорогого прес-механізму.

Новою розробкою є і муфта газонепроникна, яку виготовлено з використанням манжети термоусаджувальної та компаунду 4407 компанії 3M i призначено для встановлення на симетричних високочастотних кабелях типу МКС. Муфта експлуатується під надлишковим тиском 50...60 кПа (0,5...0,6 кгс/кв.см). Особливість муфти полягає в тому, що немає потреби розпаювати кабель.

Новими є і муфти з механічною герметизацією багаторазового використання, що набувають останнім часом значного поширення і дозволяють герметизувати прямі та розгалужені зростки на кабелях ємністю до 2400 пар. Герметизація вводів кабелів, а також зростка забезпечується стрічками й прокладками.

Cеред новинок необхідно відзначити й кілька рішень для захисту місць з'єднань кабелю КСПП, ЗКП та радіочастотного коаксіального. Нову продукцію було розроблено з використанням оригінальної технології 3М - трубки "холодного усаджування". Трубка після усаджування забезпечує надійний захист місця з'єднання від вологи та механічного впливу. На відміну від термоусаджувальних трубок така трубка монтується без застосування жодного додаткового інструмента за простою та безпечною технологією. Характеристики трубки лишаються стабільними при різких перепадах температури і в разі вібраційних навантажень на місце з'єднання. Компанія розробила комплекти, які базуються на технології "холодного усаджування", для кабелів КСПП, ЗКП, а також для всіх типорозмірів коаксіальних кабелів.

Серед розробок МАКО і недорогі рішення для захисту місць з'єднань кабелів на основі мастикових те електро-ізоляційних стрічок 3М. Нові продукти призначені здебільшого для застосування на базових станціях операторів стільникового або транкінгового зв'язку для захисту високочастотних роз'ємів від вологи і механічних впливів.

Новим напрямком у телекомунікаційному бізнесі є й кросове та кінцеве обладнання найбільшого його виробника - компанії Quante Group, яка є власником відомих торговельних марок Quante i Pouyet. Вона має також чималий досвід ліцензійного виробництва плінтів LSA-PLUS фірми Krone і пропонує такі плінти під маркою QSA.

Плінти виробництва 3М - Quante використовуються для комплектації обладнання вітчизняного виробництва, зокрема кросів на базі плінта SID-C та QSA, а також для реконструкції вуличних негерметичних розподільних шаф, які працюють за несприятливих атмосферних умов, з використанням гелезаповненого плінта SID-CE із пилезахисними кришками. Крім того, ми постачаємо й стійкий до вібрації плінт QDF виробництва "Tyco/Electronics".

З огляду на високу вартість імпортних пластикових і металевих шаф компанія МАКО розробила технологічні схеми та металоконструкції для заміни морально і фізично застарілих боксів БКТ-100х2 як в існуючих, так і в нових шафах типу ШР на бокси відкритого типу із врізними контактами (для шаф на відкритому повітрі рекомендується використовувати гелезаповнені плінти). Завдяки впровадженню цієї розробки відкриваються широкі можливості для реконструкції шафних районів без додаткових витрат. Малі габаритні розміри врізних плінтів дають змогу на робоче місце бокса БКТ-100х2 встановлювати інший на 250х2 або 300х2 пар. При цьому ємність шафи збільшується в 1,5 - 2,5 раза. Водночас відпадає потреба у проектуванні, придбанні додаткового корпусу шафи, його встановленні та виконанні відповідних будівельних робіт. Спрощується і експлуатація, оскільки між шафами тепер немає перекидних кросувальних передач.

Останнім часом у зв'зку із заміною декадно-крокових і координатних АТС на сучасні цифрові виникають проблеми з перемикання абонентської та лінійної ємності із існуючих на нові встановлені кроси. Для цього компанія може запропонувати спосіб перемикання діючих кросів без розриву зв'язку за допомогою 25- чи 10-парних з'єднувачів типу 4008-D i 4005-DPM (9708-10, 9705-10), що дозволяє зекономити кабель для запаралелювання, використавши частину кабелю існуючого лінійного вводу для нового кроса.

Для волоконно-оптичних мереж компанія постачає продукцію корпорації Tyco/Electronics i 3M - від обладнання, яке використовується на телефонних станціях, до обладнання і пристроїв абонентської мережі, а саме: муфти для волоконно-оптичного кабелю 3М, Raychem, Quante, кросувальні засоби для оптичних кабелів, пристосування, інструмент для монтажу та інші вироби для волоконно-оптичного кабелю.

З метою швидкого та якісного монтажу волоконно-оптичних кабелів, застосовуваних у процесі експлуатації та будівництва, для з'єднання оптичного волокна беззварним способом компанія MAKO в 1997 році запропонувала використовувати механічні з'єднувачі Fibrlok II 2529 та комплект інструментів 2530, які визнано одним з найкращих. Волоконно-оптичні лінії зв'язку, що монтувались беззварним способом з використанням з'єднувачів Fibrlok II 2529, надійно працюють у Запорізькій, Харківській, Донецькій, Миколаївській, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській та інших дирекціях ВАТ "Укртелеком", а також на відомчих підприємствах зв'язку. Наразі ми можемо запропонувати й нову беззварну систему волоконно-оптичних з'єднань Volition фірми 3М, яка з'явилась на світовому ринку 2000 року.

Сьогодні компанія MAKO може запропонувати рішення для всіх видів телекомунікаційних додатків. Фактично жодна компанія в Україні, крім МАКО, не може задовільнити всі запити клієнтів щодо пасивних компонентів для монтажу й обслуговування кабельних мереж.

Компанія постачає продукцію в усі регіони України, держави СНД, і коло наших замовників дедалі розширюється, адже ми пропонуємо лише високоякісну продукцію провідних виробників. Висока якість виробів гарантує високу якість зв'язку, забезпечує тривалий термін служби і, відповідно, низькі витрати на експлуатацію кабельних споруд.

Велику увагу MAKO приділяє й навчанню спеціалістів, проведенню семинарів, випуску довідників, каталогів, розробці керівництв та інструкцій з монтажу муфт, здійснює інші заходи з підвищення кваліфікації спеціалістів зв'язку.

За весь період роботи в нас встановились партнерські відносини з усіма дирекціями ВАТ "Укртелеком". Для нас це дуже важливо, оскільки завдяки таким контактам ми маємо зі своїм основним замовником постійний зворотний зв'язок.

Насамкінець хочу висловити подяку всім дирекціям і спеціалістам таких підприємств зв'язку, як ВАТ "Свемон", "Укрзалізниця", ДП "Промспецзв'язок", ЦСЗ, "Комтел" та "Фарлеп" (м. Одеса), РБК "Зв'язок" (м. Запоріжжя), ПКФ "Алло" (м. Сімферополь) та багато, багато інших, за плідну співпрацю і взаєморозуміння при досягенні спільної мети - підвищення якості, надійності зв'язку і впровадження безпечних методів роботи на лінійно-кабельних спорудах зв'язку. Ми віримо що наші ділові стосунки війдуть на новий рівень розвитку, адже для цього в нас є все необхідне - бажання працювати, ідеї і способи іх впровадження, виробнича база та кваліфікований персонал.

Ми сподіваємось, що не розчаруємо Вас, як не розчарували наших давніх партнерів.

Компанія МАКО - це правильний вибір!

Наверх
На головну сторінку